Etykiety
Wyświetlanie 1–20 z 96 wyników
Znalazły powszechne zastosowanie do drukowania informacji w takich branżach jak logistyka, handel detaliczny, etykietowanie opakowań i wiele więcej. Pozwalają na oznaczanie produktów, śledzenie ich pochodzenia, daty ważności, kodów kreskowych itp.
Bardzo ważne jest odpowiednie wybranie etykiety. Dokonując wyboru weź pod uwagę specyficzne wymagania aplikacji. Podłoże etykiety i warunki eksploatacji. Na jakim rodzaju powierzchni zastosujesz etykiety? W jakich warunkach wykorzystasz etykiety? Niskie czy wysokie temperatury? Czy będziesz korzystać z niej w miejscu, gdzie będzie na nią padać, będzie wilgoć? Może będziesz stosować ją w okolicach środków chemicznych? W jakiej technologii ją zadrukujesz? Jaki rozmiar etykiety będzie najodpowiedniejszy?
Ze względu na parametry techniczne możemy podzielić etykiety w następujący sposób:
Wymiar
W ofercie znajdziemy etykiety prostokątne oraz kwadratowe.
Ilość etykiet na roli
Na roli w niewielkich odległościach od siebie są etykiety. Ilość na rolce zależna jest od rozmiaru etykiety oraz szerokości roli. Liczba etykiet na rolce oznacza, że w jednym obiegu roli jest właśnie tyle etykiet. Szerokość roli jest często niewiele większa niż szerokość etykiety.
Rozmiar gilzy
Każda rola etykiet nawinięta jest na papierową tuleję zwaną gilzą. Rozmiar gilzy może być różny w zależności od potrzeb i zastosowania.
Wyróżniamy trzy rozmiary gilz 1″ | ≈ 25 mm, 1,5″ | ≈ 40 mm, 3″ | ≈ 76 mm.
Rodzaj druku i materiału, z którego są wykonane
Termiczne etykiety (papierowe)
Wyprodukowane są z papieru i pokryte są termoczułą warstwą chemiczną, Oznacza to, że etykieta pod wpływem ciepła uwalnia barwnik tworząc obraz. Jest to wybór ekonomiczny z tego względu, że nie wymagają taśmy barwiącej. Nie są tak trwałe. Mogą być wrażliwe na działanie światła, ciepła i czynniki chemiczne, co może prowadzić do wyblaknięcia lub zniszczenia oznaczeń na etykiecie.
Ten rodzaj etykiet wykorzystuje się w drukarkach termicznych jak i w drukarkach termotransferowych - należy zmienić ustawienia drukarki.
Termotransferowe etykiety (papierowe i foliowe)
Dzielimy na papierowe i foliowe. Wymagają do zadrukowania taśm termotransferowych. Między głowicą termiczną a etykietą termotransferową znajduje się taśma. Pod wpływem ciepła z głowicy, barwnik na taśmie przenosi się na powierzchnię etykiety, tworząc obraz. Są bardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli zależy nam na większej trwałości i odporności na ścieranie oznaczeń na etykiecie warto rozważyć zadruk na etykietach termotransferowych. Ten rodzaj etykiet stosuje się wyłącznie w drukarkach termotransferowych.
Rodzaj kleju
Klej akrylowy:
Ma dobre właściwości adhezyjne i jest odporny na wilgoć, ciepło i promieniowanie UV. Etykieta z klejem akrylowym ma trwałą adhezję, co oznacza, że dobrze trzyma się różnych powierzchni, w tym papieru, tektury, plastiku, metalu itp. Są one często stosowane w zastosowaniach wewnętrznych, zewnętrznych lub w miejscach, gdzie występują zmienne warunki atmosferyczne. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie są wymagane trwałe i długotrwałe oznaczenia. Między innymi: w logistyce, magazynowaniu czy produkcji.
Klej kauczukowy:
Klej kauczukowy jest elastycznym klejem, który oferuje dobrą przyczepność na różnych powierzchniach. Etykieta z klejem kauczukowym ma elastyczną adhezję, co oznacza, że łatwo ją usunąć i ponownie nakleić. Klej kauczukowy jest odporny na wilgoć i pewne czynniki chemiczne. Często stosuje się je w branżach, gdzie konieczne jest łatwe usuwanie etykiet. Między innymi: magazyny lub sklepy, które często zmieniają oznaczenia.