Karty papierowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jednym z najbardziej ekologicznych wyborów w branży karcianej jest karta papierowa. Sama nazwa wskazuje, że wykonana jest z naturalnego surowca. Do produkcji wykorzystujemy papier pochodzący z odpowiedzialnych i odnawialnych źródeł. W związku z tym produkty możemy opatrzeć etykietą FSC. Kart wykonanych z papieru nie polecamy do samodzielnego zadruku. Dostępne na rynku drukarki kart nie są przystosowane do zadruku kart papierowych.

Napisz do nas jeżeli interesuje Cię zakup papierowych kart.

Gramatura papieru

Karty papierowe produkujemy z kartonu i mogą być zbliżonej grubości co karty plastikowe. Najczęściej produkujemy je na papierze o gramaturze 350 - 610 g/m2. Standardowa karta plastikowa ma grubość 0,76 mm.

- Jeżeli zdecydujemy się na wyprodukowanie karty papierowej z papieru o gramaturze 610 g/m^2 otrzymamy kartę o grubości 0,79 mm.

- Karta wykonana z papieru o gramaturze 570 g/m^2 ma grubość 0,72 mm.

- Wybierając karton o gramaturze papieru 500 g/m^2 otrzymamy kartę o grubości około 0,56 mm.

- Decydując się na kartę o gramaturze materiału 350 g/m^2 otrzymamy cienką kartę. Najczęściej karty o tak niskiej gramaturze papieru wykorzystuje się przy jednorazowym użyciu (np. bilet wstępu, bon towarowy, mała ulotka).

Coraz częściej firmy decydują się na wprowadzenie papierowej karty do swojej oferty, ponieważ chętniej wybieramy produkty przyjazne środowisku. Wybieramy kartę papierową nie tylko z myślą o środowisku ale również ze względy na jej pełną funkcjonalność. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Są bardzo eleganckie.

Druk i personalizacja

Na etapie produkcji jest możliwość wzbogacenia karty o pasek magnetyczny oraz pasek podpisowy. Do produkcji używamy ekologicznych farb. Dla zachowania trwałości kartę papierową pokrywamy lakierem. W kolejnym kroku papierowe karty możemy dowolnie spersonalizowane tak jak karty plastikowe. Można nadrukować na nich miedzy innymi imię i nazwisko, kod kreskowy lub numer. Nadrukować można wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dodatkowo na kartę można nanieść zdrapkę. Aby dopełnić całości tak wyprodukowaną kartę możemy umieścić w etui, eleganckiej kopercie.

Gdzie mogą być wykorzystane?

Znajdują równie szerokie zastosowanie jak karty plastikowe. Posłużą nam nie tylko jako papierowe karty podarunkowe. Wykorzystuje się je również w branżach, w których wymaga się identyfikacji pracowników. Chętniej wybieramy je na wizytówki. Co więcej, są także idealnym rozwiązaniem jako kupon rabatowy, bony towarowe lub bilet wstępu.