Karty plastikowe ECO

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

W trosce o środowisko przedstawiamy ofertę ekologicznych kart plastikowych. Karty wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, które są alternatywą dla tradycyjnych kart wykonanych z PVC. Ekologiczne karty plastikowe zaprojektowano tak, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, redukować zużycie surowców i promować zrównoważone praktyki. EKO karty wykonano z materiałów biodegradowalnych, takich jak innowacyjna żywica PVC lub z plastiku pochodzącego z recyklingu. 

Decydując się na ekologiczne karty plastikowe nie stracisz na jakości. Oferowane karty EKO są równie wytrzymałe i wysokiej jakości jak tradycyjne karty plastikowe.

Karty biodegradowalne

Biodegradowalne karty produkuje się z innowacyjnej żywicy PVC, która jest poddawana obróbce w taki sposób, aby karty całkowicie ulegały degradacji. W normalnych warunkach działają dokładnie tak, jak tradycyjne karty, ale po wprowadzeniu do żyznego środowiska (np. kompost, wysypisko śmieci, ziemia, jeziora, rzeki i ocean) rozpoczyna się proces degradacji, kończący się w ciągu 1-5 lat. Obejmuje to mikroby kolonizujące powierzchnię, które wykorzystują węglowy szkielet łańcucha polimerowego jako źródło energii.

Karty z recyclingu

Z plastiku pochodzącego z recyklingu wytwarza się karty białe i kolorowe. Co więcej, wykorzystuje się go do wyprodukowania kart zbliżeniowych jak i kart magnetycznych. Wizualnie w niczym nie odbiegają od kart niebiodegradowalnych.

Karty EKO z materiałów biodegradowalnych znajdą zastosowanie w tych samych gałęziach życia co tradycyjne plastikowe karty. Posłużą nam nie tylko jako karty podarunkowe, karty lojalnościowe i karty członkowskie. Wykorzystuje się je jako karty identyfikacyjne w branżach, w których wymaga się identyfikacji pracowników. Co więcej służą jako karty miejskie, karty dostępu i karty klucze w hotelach (zwane kartami hotelowymi). Chętniej wybieramy je na wizytówki. Oprócz tego są idealnym rozwiązaniem na legitymację.