Drukarki

Wyświetlanie 1–20 z 27 wyników

Drukarki kart i drukarki etykiet to dwie różne kategorie urządzeń. Służą do zadruku różnych rodzajów materiałów.

Drukarki kart

umożliwiają zadruk kart. Materiały potrzebne wymagane w drukarkach kart to karta i taśma barwiąca. Wyróżniamy taśmy monochromatyczne oraz kolorowe. Na karcie można nadrukować logo, grafikę, tekst, kod, numer i wiele więcej. Dzięki temu otrzymasz identyfikatory, karty członkowskie, karty identyfikacyjne i wiele innych.

Drukarki kart termosublimacyjne

korzystają z podgrzewanych paneli, aby przenieść barwnik z taśmy termosublimacyjnej na kartę. Ten proces pozwala uzyskać wydruki o wysokiej jakości, trwałe i odporne na blaknięcie. Wykorzystuje się je do drukowania identyfikatorów, kart członkowskich i innych kart wymagających wyraźnego obrazu.

Drukarki etykiet

służą do drukowania etykiet na różnych nośnikach, takich jak papier, tektura, plastik czy folia samoprzylepna. Znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach, od przemysłu spożywczego po logistykę i sprzedaż detaliczną. Wyróżniamy następujące drukarki etykiet:

Termiczne drukarki etykiet

drukują na papierze termoczułym, który reaguje na ciepło, aby utworzyć obraz na etykiecie. Nie wymagają taśmy barwiącej, co czyni je prostymi w obsłudze i ekonomicznymi. Do zadruku potrzebna jest jedynie etykieta termiczna papierowa. Są często używane do drukowania etykiet adresowych, kodów kreskowych i etykiet cenowych.

Termotransferowe drukarki etykiet

korzystają z taśmy termotransferowej, która przenosi atrament na etykietę poprzez podgrzewanie. Urządzenia te są bardziej wszechstronne i pozwalają na drukowanie na różnych nośnikach, takich jak papier, folia i tektura. Należy pamiętać, że etykieta papierowa wymaga taśmy woskowej. Do etykiety foliowej używamy taśmy żywicznej a papier powlekany (błyszczący) potrzebuje taśmy woskowo-żywicznej. Są wykorzystywane do drukowania etykiet produktowych, etykiet wysyłkowych i innych niestandardowych etykiet.